Joomla Files Webdesign Erfurt
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart arrow Gmina Niegowa Header Pic
Header Pic
Spacer Pic

Poświęcenie kaplicy w Zamku Bobolice Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   
22.07.2011.

Metropolita Częstochowski odprawi mszę pod Zamkiem Bobolice

26. lipca odbędzie się uroczysta Msza Święta z okazji poświęcenia odrestaurowanej kaplicy w Zamku Bobolice. Uroczystość będzie koncelebrował Metropolita Częstochowski, Arcybiskup Stanisław Nowak. Po zakończeniu mszy, dla wszystkich jej uczestników przewidziane jest darmowe zwiedzanie zrekonstruowanego zamku.

W tym roku zakończyła się odbudowa, położonego na Jurze Zamku Bobolice, której ponad 12 lat temu podjęła się rodzina Laseckich. Po zakończeniu trwających 4 lata prac badawczych, kolejno zrekonstruowano wieżę bramną, mury obwodowe, kordegardę oraz zabudowania zamku górnego. W tym roku trwały jeszcze ostatnie prace wykończeniowe we wnętrzach zamku, m.in. w mieszczącej się w podkowiastej bastei, zamkowej kaplicy.

Dziś każdy może na własne oczy zobaczyć jaki ogrom prac wykonany został na Zamku Bobolice. Turyści mogą już podziwiać zrekonstruowane mury oraz komnaty zamku, wkrótce także jego niewielką, ale wspaniałą kaplicę – mówi Jarosław Lasecki. Uroczyste poświęcenie kaplicy odbędzie się we wtorek, 26. lipca o godzinie 18;00. W trakcie ceremonii, pod murami zamku rozpocznie się msza polowa dla wiernych, którzy tego dnia odwiedzą zamek. Transmisję mszy zobaczyć będzie można także na stronie www.zamekbobolice.pl w przygotowanej specjalnie na tę okazję zakładce.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Ciekawostki
Legenda o zamku w Bobolicach
Źródełko wody w Ostrężniku
Źródła Pani Halskiej
Jaskinie
Jaskinie
Reklamy
Wiadomości
Header Pic
left unten right unten
© 2023 Gmina Niegowa :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.