Joomla Files Webdesign Erfurt
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart arrow Przegląd Prasy arrow Przedszkolne rozterki Header Pic
Header Pic

Przedszkolne rozterki Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   
18.05.2008.

Gmina zamierza kontynuować działalność alternatywnych przedszkoli, które prowadzone były do końca marca przez fundację Elementarz. Punkt sesji Rady Gminy związany z przedszkolami był bardzo burzliwy. Rozstrzyganie różnego rodzaju wątpliwości trwało prawie dwie godziny.

Podstawowym problemem, jaki musieli pokonać, było podjęcie uchwały o przejęciu zespołów przedszkolnych ze wsteczną datą jej obowiązywania. W końcu określono, że uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia, z mocą obowiązującą od 1 kwietnia. Gdyby nie to, nie byłoby wymaganej kontynuacji działalności zespołów przedszkolnych i wnioski o ich dofinansowanie mogłyby zostać odrzucone. A własnymi siłami gmina nie miałaby żadnych szans na utrzymanie zespołów.

- Gdzie byliśmy cały rok, że nie podjęliśmy uchwały w odpowiednim momencie - pytali wójta radni. Krzysztof Motyl tłumaczył, że gmina występowała z zapytaniami do Ministerstwa Edukacji Narodowej, ale tam powiedziano że nie będzie konkursów. W Urzędzie Marszałkowskim poinformowano natomiast, że zorganizuje on konkursy, ale dopiero w maju - wyjaśniał wójt, co nie przekonało z resztą części radnych. Wójt jest przekonany, że uda się pozyskać środki na prowadzenie zespołów przedszkolnych.

Dyrektorzy szkół, przy których one działają zadeklarowali, że do czerwca nauczyciele będą uczyć dzieci na zasadzie wolontariatu.

Źródło: Dziennik Zachodni

 
« poprzedni artykuł
Ciekawostki
Legenda o zamku w Bobolicach
Źródełko wody w Ostrężniku
Źródła Pani Halskiej
Jaskinie
Jaskinie
Reklamy
Wiadomości
Header Pic
left unten right unten
© 2022 Gmina Niegowa :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.