Joomla Files Webdesign Erfurt
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart Header Pic
Header Pic
Spacer Pic

Renty strukturalne Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   
13.07.2007.

Jeśli jesteś rolnikiem, masz gospodarstwo i je przekażesz, to masz możliwość otrzymania renty strukturalnej. Ponownie przyjmowane są wnioski o przyznanie renty. Należy się pospieszyć, ponieważ środki na renty są ograniczone. Wnioski można składać w Biurach Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.


W tym roku są mniej korzystne zasady przyznawania rent - podstawowa wysokość renty strukturalnej będzie niższa niż dotychczas i wyniesie 150 proc. najniższej emerytury, tj. ok. 900 zł na osobę, podczas, gdy dotychczas przyznana renta wynosiła ok. 1,5 tys. zł. Jednak i tak zainteresowanie nimi może być spore, zwłaszcza w naszym województwie, gdzie można za rentę przekazać małe gospodarstwo. Zgodnie z przepisami, świadczenie w postaci renty strukturalne przewidziane jest dla rolników, którzy przekażą gospodarstwa rolne o powierzchni użytków rolnych co najmniej:

1 ha - w przypadku gospodarstw położonych w województwach: małopolskim, podkarpackim, śląskim i świętokrzyskim;

albo 3 ha - w przypadku gospodarstw położonych w pozostałych województwach.

- Rentę strukturalną będzie mógł uzyskać rolnik wpisany do ewidencji producentów rolnych (prowadzonej przez ARiMR), który ukończył 55 lat, lecz nie osiągnął wieku emerytalnego i nie ma ustalonego prawa do emerytury lub renty - wyjaśnia rzecznik ARiMR Radosław Iwański. Gospodarstwo można nie tylko przekazać następcy, ale i zbyć - powiększając tym samym jedno lub kilka gospodarstw innych rolników.

źródło: Dziennik Zachodni

 
Ciekawostki
Legenda o zamku w Bobolicach
Źródełko wody w Ostrężniku
Źródła Pani Halskiej
Jaskinie
Jaskinie
Reklamy
Wiadomości
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Header Pic
left unten right unten
© 2022 Gmina Niegowa :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.