Joomla Files Webdesign Erfurt
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart arrow Przegląd Prasy Header Pic
Header Pic

Przegląd Prasy
Budżet gminy na 2009 rok Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
01.03.2009.

Gmina Niegowa, jako ostatnia z powiatu myszkowskiego, uchwaliła w tym tygodniu budżet na 2009 r. Wszystkie pozostałe zrobiły to już w ubiegłym roku.

Deficyt, który wynosi 871 tys. zł, pokryty zostanie z pożyczek w wysokości prawie 715 tys. zł oraz z wolnych środków, którymi będą nadwyżki na rachunku bieżącym, wynikające m.in. z rozliczeń kredytów i pożyczek z lat ubiegłych. Tegoroczne dochody do budżetu zaplanowano na 19 mln 696 tys. 965 zł. Wydatki wyniosą 20 mln 567 tys. 965 zł. Utworzona została rezerwa celowa, związana z zarządzaniem kryzysowym, w wysokości 20 tys. zł.

 
Zmienia się wnętrze średniowiecznego zamku Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
10.11.2008.

W przeciwieństwie do zamku w Bobolicach, będąc na zewnątrz mirowskiej twierdzy wydaje się, że niewiele się w niej dzieje. Za ogrodzeniem z desek widać jakichś robotników, ale nie bardzo wiadomo, co robią. Okazuje się, że wewnątrz prace posuwają się jednak do przodu. I są widoczne już tego efekty.

Jak mówi właściciel zamku Dariusz Lasecki, robotnicy wzmacniają przede wszystkim mury, które są w dużej części w bardzo złym stanie. Gdyby nie te zabiegi, można przypuszczać, że w niedługim czasie zamek stopniowo by się rozsypał.

Czytaj Więcej

 
Mirów: Jaskiniowy magazyn neandertalczyków Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
10.11.2008.

Neandertalczyk żył na Jurze 10 tysięcy lat wcześniej niż niż do tej pory uważali naukowcy. W dodatku potrafił planować. Doktor Mikołaj Urbanowski z Uniwersytetu Szczecińskiego znalazł w jaskini Stajnia ślady datowane na 110 tys. lat przed naszą erą.

- Znaleźliśmy magazyn krzemieni - mówi Urbanowski. - To świadczy o świadomej działalności neandertalczyków. Gromadzili surowiec do produkcji narzędzi. To jest dowód na to, że potrafili planować. Można więc wyciągnąć wniosek, że mieli ludzkie cechy.

Urbanowski przekopuje Stajnię ze studentami drugi sezon. Do pełni archeologicznego szczęścia brakuje szczątków samego neandertalczyka. Ale do tej pory kości neandertalczyka nie udało się znaleźć na wschód od Łaby. W Stajni jednak mogą być.

Czytaj Więcej

 
Gradobicie - pieniądze z rządowej pomocy Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
07.09.2008.
Pokrycie strat związanych z sierpniowym gradobiciem w gminie Niegowa będzie wszystkich wiele kosztować. Mimo obiecanej pomocy, na pewno mocno finansowo ucierpią mieszkańcy. Rząd deklaruje co prawda pokrycie strat w zabudowie mieszkalnej w stu procentach, ale w praktyce tak nie będzie. Ludzie dostaną pieniądze na zakup nowych dachówek, ale koszty szacowane będą po cenie najtańszych materiałów.

Czytaj Więcej

 
Dzielą się z poszkodowanymi Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
26.08.2008.

Wczoraj częstochowscy radni przyjęli uchwałę o przeznaczeniu 385 tys. złotych na pomoc mieszkańcom sąsiednich gmin, którzy ponieśli szkody po przejściu trąby powietrznej i po gradobiciu 15 sierpnia.

Pomoc otrzymają gminy powiatu częstochowskiego: Blachownia - 100 tys. zł, Kruszyna - 20 tys. zł, Mykanów - 30 tys. zł, gminy powiatu lublinieckiego: Koszęcin - 50 tys. zł, Herby - 50 tys. zł gmina Niegowa w powiecie myszkowskim - 5 tys. zł gminy powiatu radomszczańskiego: miasto Radomsko - 80 tys. zł Dobryszyce - 20 tys. zł, Gomunice - 30 tys. zł.

Czytaj Więcej

 
Ciekawostki
Legenda o zamku w Bobolicach
Źródełko wody w Ostrężniku
Źródła Pani Halskiej
Jaskinie
Jaskinie
Reklamy
Wiadomości
Header Pic
left unten right unten
© 2023 Gmina Niegowa :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.