Joomla Files Webdesign Erfurt
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStart Header Pic
Header Pic
Spacer Pic

Budowa kompleksu w Bobolicach
Redaktor: Administrator   
17.03.2007.

 Najprawdopodobniej latem rozpocznie się pod zamkiem w Bobolicach budowa kompleksu, w którego skład wejdą karczma jurajska, stanica i noclegownia dla turystów. Inwestorami są bracia Laseccy, do których należą już zamki w Bobolicach i Mirowie.

Źródło: DZ
 
Ostatki
Redaktor: Administrator   
18.02.2007.

Ciekawym okresem w życiu społeczności Niegowy jest okres kończący karnawał, tzn. OSTATKI. Niedziele i poniedziałek przed Środą Popielcową wioskę opanowują przebierańcy zwani "Misiami" . Barwne postacie: dwa słomiane miśe, babka, żyd, grajek, grupa gońców, chodząc po Niegowie odwiedzają wszystkich gospodarzy, składając im życzenia wszelkiej pomyślności oraz obficie posypując sieczką na szczęście i dobre plony. Zapraszają na wspólną zabawę przy orkiestrze. Gońcy smarują wszystkie ładne dziewczyny bo brzydkich w Niegowie niema. Mikstura ta ma zapewnić urodę i powodzenie przez najbliższy rok. W poniedziałek jest powtórka z niedzieli tylko w wykonaniu misiów starszych, do obu grup mogą należeć jedynie kawalerowie. Poniedziałek późnym wieczorem ulice Niegowy wędrują Cyganie i tu już jest większa dowolność w obsadzie uczestników. Do grupy mogą przynależeć żonaci, jak i również mężatki. Rozśpiewany korowód odwiedza co bogatszych gospodarzy składając im życzenia. Dziękując za poczęstunek składają gorące pocałunki naszminkowanymi ustami. Późnym wieczorem cyganki odwiedzają salę GOK-u gdzie odbywa się tradycyjna zabawa ludowa. Tańcząc z mieszkańcami jak i z licznie odwiedzającymi Niegowę gośćmi. Wyciągając z tłumu widzów i całując w podziękowaniu za wspólne harce. Ilość odbitych ust na policzkach świadczy niezbicie o sympatii i powodzeniu. Na koniec wspólnych tańców grupa zbiera się na środku sali, rozpala małe ognisko, śpiewając przy tym piosenkę "hej tam pod lasem". Ognisko dogasa, "cyganie" wychodzą a mieszkańcy bawią się do białego rana.

źródło: GOK 

 
Święta Bożego Narodzenia
Redaktor: Administrator   
23.12.2006.
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku proszę przyjąć  najserdeczniejsze życzenia prawdziwie świątecznej atmosfery, niosącej spokój i odpoczynek. Niech ten wyjątkowy czas obfituje w Boże błogosławieństwo, wiele radości i szczęścia rodzinnego, a Nowy Rok przyniesie nadzieję i siły na kolejne dni.
 
Wybory samorządowe
Redaktor: Administrator   
28.11.2006.

 W dniu 26 listopada 2006 roku odbyła sie druga tura wyborów samorządowych. Mieszkańcy gminy Niegowa wybierali swojego nowego Wójta. Z poparciem 58,70% głosów nowym Wójtem został Pan Krzysztof Motyl.

zródło: DZ

 
Wszystkich Świętych
Redaktor: Administrator   
01.11.2006.

 

 

Zapalmy dziś znicze na grobach naszych bliskich.

Dziś dzień pamięci o tych którzy odeszli .

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 42 z 42
Ciekawostki
Legenda o zamku w Bobolicach
Źródełko wody w Ostrężniku
Źródła Pani Halskiej
Jaskinie
Jaskinie
Reklamy
Wiadomości
Gościmy
Header Pic
left unten right unten
© 2023 Gmina Niegowa :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.